Murat YEŞİLYURT

Kurucu / Ekonomist, Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı, Co Active Koç

Hakkında

Mayıs 1975 doğumlu Murat Yeşilyurt, İstanbul Üniversitesi’nde yüksek öğrenimine başladı. İktisat lisansını takiben, İşletme Yüksek lisansını tamamladı. Türk bankacılık sisteminde başlayan iş yaşamında uzun yıllar bankaların hazine birimlerinde ve finansal şirketlerde fon yöneticisi ve ekonomist olarak görev aldı.

Edinmiş olduğu finans tecrübesi kapsamında çalışmış olduğu kurumlarda eğitimci kimliği de her zaman ön planda oldu. Reel sektör ve Türk Bankacılık sektöründe aktif olarak ekonomi ve finansal piyasalar başlıklarında uzun yıllardır eğitimler vermektedir. Bununla birlikte ekonomi dergilerinde yayınlanan köşe yazıları ve makaleleri bulunmaktadır.

Aktif profesyonel hayatına; Ekonomist ve strateji geliştirme danışmanı, Holding Finans İcra Kurulu üyelikleri, Yönetim Kurulu üyelikleri ile tecrübesi ışığında finans sektörü çalışanları başta olmak üzere profesyonel yönetici koçu (PCC) ve eğitmen olarak devam etmektedir.  ’’Dünya ve Türkiye’de Altın ve Altın Bankacılığı’’ isimli bir eğitim kitabı bulunmaktadır. Murat Yeşilyurt bir kız çocuk babasıdır.

   Uzmanlık Alanları

  • Ulusal ve Uluslararası Finansal Piyasalar
  • Finansal Yönetim ve Strateji
  • Finansal ve Yönetimsel Danışmanlık

Kitapları

Dünya ve Türkiye’de Altın ve Altın Bankacılığı